Tellimused üle 40 EUR postitame pakiautomaati tasuta

6 põhjust, miks eelistada meriinovillast lõnga:

  • Meriinolõng on väga pehme. Miks meriino ei aja nahka sügelema? Meriinovilla kiud on peenikesed ja siledad - 16.5-22 mikronit(so 1/1000mm). Inimese sügeluslävi algab 25 mikronist. Kuna meriinokiud on nii peenikesed ja painduvad, tunnetame meriinolõnga pehmust ja mõnusust. 
  • Meriinovill on isepuhastuv. Meriinost kootud esemetele ei teki ebameeldivat mustuse haisu. Naturaalsele villasele kiule on omane antibakteriaalne toime. Kuidas? Ebameeldiv lõhn tekib siis, kui bakterid hakkavad mustust lagundama. Vastupidiselt sileda pinnaga kunstkangastele ja kiududele on meriinovilla kiul katusekivide kihilisust meenutav pind, mis muudab bakterite kinnitumise peaaegu võimatuks. Lisaks sisaldavad meriinokiud keratiini – valgusmolekule, mis lagundavad lõhna moodustavaid baktereid.
  • Meriino hingab ja kohandub temperatuuriga. Meie jaoks muudab see omadus meriinolõngast valmistatud riided aastaringselt kasutatavaks. Kuna meriinovilla kiud on oma olemuselt lainelised, on kiud tihedalt üksteise kõrval ja nende vahele jäävad õhukambrid. Need annavad isoleeriva efekti ja hoiavad kehasoojust seal, kus see kõige olulisem on: meie naha lähedal. Õhk on soojuse ja külma eest isoleeriv kiht nii suvel kui ka talvel. Meriinovill on ka hingav: teaduslik termin “hingavus” on niiskuse puhverdamine, mis tähendab, et villakiud koguvad niiskust ja vastupidiselt ka vabastavad selle, kui väliskeskkond on kuivem. Seetõttu ongi külmade ilmadega meriinol soojendav ja soojade ilmadega jahutav toime.
  • Meriinovill hoiab niiskust. Meriinolõngast tehtud sokid või müts hoiavad märja ilmaga keha kaua kuivana. Meriinovill suudab niiskust imada kuni 35% oma kaalust. Vesi imendub kiududesse, pealispind jääb kuivaks ja meriinolõngast riided tunduvad soojad ja mugavad isegi märjana.
  • Meriinolõngast riided on väga praktilised. Meriinovillakiududel on looduslik kaitsev väliskiht, mis aitab vältida plekkide imendumist. Vill on antistaatiliste omadustega ja tõmbab tänu sellele vähem tolmu ja mustust külge. Meriinokiud on elastsed, mistõttu meriinolõngast esemed ei kortsu, vaid taastavad esialgse kuju. Samal põhjusel hoiavad kudumid hästi vormi. Oluline on muidugi kasutada õiges suuruses vardaid. Meriinovill on kaalult kerge. Kui lõnga on töödeldud spetsiaalse vahendiga, võib meriinolõngast valmistatud esemeid pesta masinas.
  • Meriinolõng on biolagunev ja taastuv. Nii nagu iga vill, on ka meriino 100% keskkonnasõbralik biolagunev ning taastuv materjal. Sõltuvalt lambatõust, pügatakse meriinosid 1-2 korda aastas. Kõik, mida nad villa kasvatamiseks vajavad, on värske õhk, roheline rohi, päike ja vesi- kõik väga hea kraam.

 

Mõnusat käsitöö nautimist meriinolõngade seltsis!
Pullover.ee